אתר הר הביטוח

הר הביטוח, הוא פרויקט ממשלתי של רשות ההון, ביטוח וחיסכון, הכפופה למשרד האוצר. הר הביטוח, הוא אחד מ- 3 מנועי חיפוש שונים, בהם ניתן לאתר כספים מסוגים שונים. שלושת המנועים הם: "הר הביטוח", "הר הכסף", ו"המסלקה הפנסיונית". בהר הכסף ניתן לאתר חשבונות בנק, חסכונות פנסיונים ופוליסות ביטוח חיים, ובמסלקה הפנסיונית ניתן לאתר חסכונות פנסיוניים. הר הביטוח, מאפשר איתור של ביטוחים שונים, הרשומים על מספר זהות מסוים, המוקלד למערכת. בנוסף, ניתן לאתר בו גם, ביטוחים הרשומים על שם אדם שנפטר. האתר הושק, כדי להקל על הציבור הרחב לדעת, כמה כסף במדויק, הוא מוציא על ביטוחים מידי חודש, והאם קיימים על שמו ביטוחים כפולים או מיותרים.

 

החיפוש בהר הביטוח

הר הביטוח הוא מנוע חיפוש חינמי, וכל אזרח ישראלי יכול לערוך בו חיפוש. כדי להתחיל את החיפוש, יש צורך להיכנס לאתר, להכניס מספר זהות למערכת, ואת תאריך ההנפקה של תעודת הזהות. במקרה של קטין, שטרם הונפקה לו תעודת זהות, צריך לבחור באפשרות "נתון חסר". בנוסף, יש צורך להקליד את תאריך ההוצאה של הדרכון, ולענות על השאלה, האם יצאתם מהארץ ב- 3 השנים האחרונות. במקרה והחיפוש נערך על שם קרוב משפחה שנפטר, יש צורך בהזנת מספר הזהות שלו, וכן בתאריך פטירתו.

 

אתרים מתחזים

כדאי מאוד להיזהר, מחברות ואתרים המשתמשים בשם: הר הביטוח, כדי לקדם את עצמם ולבלבל את האזרח. חברות אלו, דורשות תשלום, על שירות הניתן על ידי הר הביטוח – בחינם. לכן, בהקלדת מילות החיפוש: "הר הביטוח" כדאי לבדוק היטב, לאיזה אתר הגעתם, ולוודא שמצוין כי האתר שייך לרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. בנוסף, כדאי לוודא, כי יש באתר הפניות למנועי חיפוש אחרים ולמחשבוני משרד האוצר. מחשבונים כגון: מחשבון רכב חובה, ביטוח דירה ועוד, המאפשרים עריכת השוואה כספית, בין הביטוחים השונים.

 

זהירות

ישנם מקרים, בהם עושים שימוש בשם, הר הביטוח, כדי להוציא פרטי אשראי, מאזרחים תמימים. אם קיבלתם הודעת סמס, שיחות טלמרקטינג ממוקדי ביטוח, או שעניתם למודעה כלשהי, המבטיחה להוזיל ביטוחים, רצוי מאוד לא לשתף פעולה. לעיתים יש לגופים אלו מידע עליכם, והם ישתמשו בו, כדי לשוות להצעה שלהם אמינות. אם אינכם מזהים גוף זה, ואינכם יודעים כיצד הגיעו אליו פרטיכם האישיים, אל תשתפו אתו פעולה.

 

סוגי הביטוחים המוצגים בהר הביטוח

הר הביטוח מאפשר איתור של סוגי ביטוח מסוימים:

בנוסף ניתן לאתר בהר הביטוח, גם חסכונות כגון:

  • קרנות פנסיה חדשות וותיקות.
  • קופות גמל
  • קרנות השתלמות
  • ביטוחי מנהלים

 

תוצאות החיפוש בהר הביטוח

התוצאות המתקבלות בהר הביטוח, הינם למספר הזהות שהוקלד. כל שורה בדף התוצאות, כוללת את סוג הביטוח: בריאות, דירה וכו, האם מדובר בביטוח אישי או קבוצתי, והרחבות שונות אם קיימות. בנוסף כוללות התוצאות, גם את תקופת הביטוח – תאריך התחלה ותאריך סיום, ואת סכום הפרמיה המשולמת לחודש, באופן חד פעמי או אחר. עוד מופיעים בדף התוצאות, מספר הפוליסה, שם חברת הביטוח בה נרכשה הפוליסה, וקישור לאזור האישי בחברת ביטוח זו. בנוסף, ניתן גם לערוך חיפוש באתר, לאיתור ביטוחים רק מתחום מסוים.

 

התוצאות בהר הביטוח מוגבלות

התוצאות המתקבלות בתום האיתור, הן מוגבלות:

  • המידע באתר הר הביטוח מתעדכן אחת לחודש, לכן במקרה של רכישת פוליסה בסמוך לעדכון, פרטיה יתעדכנו רק בחודש שלאחר מכן. 
  • עלולות להיות באתר, טעויות הקלדה שונות, וכן טעויות בהעברת הממשק. המידע הנכון והקובע, נמצא באזור האישי, באתר חברת הביטוח עצמה.
  • באתר מוצגות רק פוליסות ביטוח בתוקף, פוליסות שפג תוקפן, לא יוצגו. בנוסף, עד לעדכון החודשי הבא, פוליסה שבוטלה עדיין תוצג באתר.
  • תוצאות החיפוש בהר הביטוח, אינן כוללות את הפוליסות עצמן, התנאים והכיסויים שלהן, את אלו ניתן להשיג באופן אישי, מול חברת הביטוח עצמה. 
  • פעולה, שינוי או ביטול של פוליסה, ניתן לבצע רק ישירות, מול חברת הביטוח עצמה.
  • במקרה וקיימת בקשה מחברת הביטוח בה נרכש הביטוח, לא להעביר מידע להר הביטוח על הפוליסה שנרכשה, לא תהיה אפשרות, לצפות בפרטי הפוליסה באתר.

 

חובת שימוש בהר הביטוח

השימוש הניכר, שנעשה במערכת הר הביטוח על ידי אזרחי ישראל, מצביע על הצורך האמיתי של הציבור לדעת, על אלו ביטוחים הוא משלם, והאם קיים כפל ביטוחים

רשות שוק ההון של משרד האוצר, מחייבת כיום כל רכישה של ביטוח, בהליך מסודר מול חברת הביטוח. הליך זה, כולל בירור והתאמת הביטוח לצרכי למבוטח, וכולל שימוש, במערכת הר הביטוח, לשם איתור רשימת כל הביטוחים הקיימים על שמו. החברה צריכה לקבל מהלקוח, הרשאה כדי לערוך את החיפוש בהר הביטוח, באמצעות טופס מיוחד הנקרא, "הרשאה פרטנית". במקרה והלקוח מתנגד לחיפוש זה, יש צורך בתיעוד הסירוב, ואז ניתן להמשיך בתהליך, ללא הפקת רשימת הביטוחים.

 בנוסף, רשות ההון, גם אוסרת על חברות ביטוח וסוכני ביטוח, למכור מוצר ביטוח כפול לאזרח, אלא אם הצהיר האזרח על רצונו בכך, באופן מודע.

 

כפל ביטוחים

כפל ביטוחים, הוא מצב בו מבוטח רוכש מספר ביטוחים שונים, מחברות ביטוח שונות, וקיים בהם כיסוי ביטוחי על רכיב זהה. במצב כזה, משלם המבוטח על מספר פוליסות, אולם במקרה של תביעה, יקבל המבוטח את כספי הפיצוי, רק מביטוח אחד. באופן זה, מפסיד המבוטח כסף רב, ואילו חברות הביטוח, מרוויחות על חשבונו. 

תוצאות החיפוש המתקבלות מהר הביטוח, יכולות להצביע על מקרים של כפל ביטוחים. לכן כדאי להראות את התוצאות שהתקבלו, לסוכן ביטוח מקצועי. סוכן זה, יכול לבדוק האם יש מקרים של כפילויות, בהן ניתן לוותר על פוליסה אחת, ועל איזו מהן, או כפילויות המשלימות האחת את השנייה. הסוכן יכול גם להוסיף, את שאר בני המשפחה, לפוליסה הטובה יותר, או להציע אלטרנטיבה ביטוחית טובה יותר.

לסכום

הר הביטוח הוא מנוע חיפוש חינמי, וכל אזרח ישראלי יכול לערוך בו חיפוש. כדי להתחיל את החיפוש, יש צורך להיכנס לאתר, ולהכניס מספר זהות למערכת. כדאי מאוד להיזהר, מחברות ואתרים המשתמשים בשם: הר הביטוח, כדי לקדם את עצמם ולבלבל את האזרח. חברות אלו, דורשות תשלום על שירות הניתן בחינם. ישנם גם מקרים, בהם עושים שימוש בשם, הר הביטוח, כדי להוציא פרטי אשראי, מאזרחים תמימים. 

רשות שוק ההון של משרד האוצר, מחייבת היום כל רכישה של ביטוח, בהליך מסודר מול חברת הביטוח. הליך זה, כולל בירור והתאמת הביטוח לצרכי למבוטח, וכולל שימוש, במערכת הר הביטוח, לשם איתור רשימת כל הביטוחים הקיימים על שמו. כפל ביטוחים, הוא מצב בו מבוטח רוכש מספר ביטוחים שונים, מחברות ביטוח שונות, וקיים בהם כיסוי ביטוחי על רכיב זהה. תוצאות החיפוש המתקבלות מהר הביטוח, יכולות להצביע על מקרים של כפל ביטוחים, לכן בתום החיפוש, כדאי להראות את התוצאות, לסוכן ביטוח מקצועי.

פוסטים נוספים

הר הביטוח - סוגי הביטוחים שניתן לאתר

הר הביטוח – סוגי הביטוחים שניתן לאתר

ניווט בעמודהחיפוש בהר הביטוחאתרים מתחזיםזהירותסוגי הביטוחים המוצגים בהר הביטוחתוצאות החיפוש בהר הביטוחהתוצאות בהר הביטוח מוגבלותחובת שימוש בהר הביטוחכפל ביטוחיםלסכום בימינו ביטוח הפך למוצר שכיח במיוחד.

קרא עוד>>
בוחרים ביטוח? הצעד הראשון עם הר הביטוח

בוחרים ביטוח? הצעד הראשון עם הר הביטוח

ניווט בעמודהחיפוש בהר הביטוחאתרים מתחזיםזהירותסוגי הביטוחים המוצגים בהר הביטוחתוצאות החיפוש בהר הביטוחהתוצאות בהר הביטוח מוגבלותחובת שימוש בהר הביטוחכפל ביטוחיםלסכום לכל אדם בישראל ישנן מספר פוליסות

קרא עוד>>
הר הביטוח - להימנע מכפל ביטוחים

הר הביטוח – להימנע מכפל ביטוחים

ניווט בעמודהחיפוש בהר הביטוחאתרים מתחזיםזהירותסוגי הביטוחים המוצגים בהר הביטוחתוצאות החיפוש בהר הביטוחהתוצאות בהר הביטוח מוגבלותחובת שימוש בהר הביטוחכפל ביטוחיםלסכום כמעט לכל אדם ישנו ביטוח כלשהו.

קרא עוד>>
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן