הר הביטוח – להימנע מכפל ביטוחים

כמעט לכל אדם ישנו ביטוח כלשהו. בין אם מדובר בביטוח חובה לרכב, ביטוח מבנה של הדירה, ביטוח בריאות, ביטוח תכולה ואפילו ביטוח חיות מחמד, כל ביטוח עונה על הצורך בהגנה כלכלית בקרות אירוע מסוים, ומאפשר למבוטח להתמקד בטיפול באירוע ללא חשש (או עם פחות חששות) ביחס למצבו הפיננסי.

בשנים האחרונות התרבו מוצרי הביטוח והמודעות בציבור לגבי חשיבות הביטוח ממשיכה לעלות. המהפכה הדיגיטלית מאפשרת להשוות בקלות בין הפוליסות השונות, להתאים את הפוליסה לצרכים של המבוטח ועוד. ובכל זאת, רבים מחזיקים במוצרי ביטוח משיקים במקרה הטוב וחופפים במקרה הפחות טוב. כיצד ניתן להימנע מכפל ביטוח? בשביל יש את הר הביטוח.

פוליסות ביטוח – איך רוכשים ובכמה?

זוכרים איך רכשתם את הביטוח האחרון שלכם? סביר שזה היה משהו באופן הבא. הטלפון צלצל, נציג של חברת הביטוח או סוכנות הביטוח הציע לכם פוליסה חדשה. כמובן שמדובר בתנאים טובים, במחיר טוב ולזמן מוגבל. התרחיש הזה סביר שקרה בדרך לסופרמרקט או עם הילדים ברכב ולא היה לכם מספיק זמן להתעמק ולהחליט. הנציג מתעקש כי הרי ביטוח הוא חשוב ולוחץ לנו בדיוק על הפחד הרלוונטי והנקודות הרגישות. מענה מהיר לכמה שאלות, טפסים לחתימה דיגיטלית, וברכות – רכשתם (שוב) ביטוח.

לפי הנתונים, נכון לשנת 2018, משפחה ממוצעת בישראל הוציאה כ-2,200 שקלים בחודש על ביטוח שונים. בתוספת הביטוח המובנה במסגרת החיסכון הפנסיוני הסכום מאמיר עד ל-3,000 שקלים בחודש. סביר כי נכון להיום ההוצאה עלתה מאז 2018. המשמעות היא שלכל אדם מספר פוליסות ביטוח על שמו ובתחומים שונים.

כפל ביטוח – מהו ואיך נמנעים? הר הביטוח!

הקלות בה ניתן לרכוש פוליסות ביטוח לצד ריבוי האפשרויות והפוליסות עלול להביא בקלות למצב של כפל ביטוח. המשמעות של כפל פוליסות הוא שאדם רכש לעצמו שתי פוליסות המעניקות הגנה בקרות אירוע זהה או דומה. בעל הפוליסה משלם את פרמיית הסיכון עבור כל פוליסה בנפרד, אולם במרבית הפוליסות הפיצוי המוגדר אינו חל במקרה של כפל פיצויים. כלומר, אדם בעל פוליסת בריאות זכאי לפיצוי או החזר, למשל בעקבות ניתוח שעבר, רק במידה ואינו קיבל פיצוי או החזר מפוליסה אחרת. המשמעות היא, ברוב המקרים, בזבוז מיותר של תשלומי פרמיה אחת.

הר הביטוח מאפשר להימנע מכפל הביטוח בקלות ביעילות. השירות הממשלתי שהושק בשנת 2017 מאפשר לעשות סדר בתיק הביטוח. באמצעות הזנה של פרטים מזהים (מספר זהות, תאריך הנפקה ועוד) תוכלו להפיק דו"ח ממוחשב שיתריע בפניכם על חשש לכפל ביטוח ועל קיומן של פוליסות לאותה מטרה. במקרה כזה תוכלו לבדוק האם באמת ישנה חפיפה ותנאי הפוליסות הרלוונטיות אינן מאפשרות כפל פיצוי או החזר. במקרה שמדובר בכפל ביטוח תוכלו לבטלו בקלות באמצעות פניה לחברת הביטוח או הסוכן באמצעות הדו"ח בו נכללים כלל הפרטים הרלוונטיים.

 

 

פוסטים נוספים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן