הר הביטוח – סוגים שונים ולמה חשוב לעשות סדר בכולם

תחום הביטוח הוא עתיק יומין. גופי הביטוח הראשונים בעולם המערבי סיפקו שירותים, בעיקר לסוחרים, כבר לפני מאות רבות של שנים. באופן טבעי תחום הביטוח עבר שינויים ותהפוכות ואם בעבר עיקר הביטוח היה של סחורות על גבי ספינות מפרש, היום ניתן לרכוש ביטוח עבר כל דבר כמעט – מתכשיטים דרך מבנה, בעלי חיים, בריאות, וכלה בשמשות של הרכב. איך ניתן וכדאי להתמודד עם ריבוי הביטוחים בחיינו? שירות הר הביטוח יכול להיות הפתרון היעיל ביותר.

ההיגיון הביטוחי

על אף השינויים ותמורות במהלך השנים הרעיון הביטוחי נשאר זהה בסיסו. המבוטח מוכן לשלם סכום קבוע וידוע מראש (פרמיה) שבקרות אירוע או נזק המכוסה במסגרת תנאי הפוליסה, מנפיק תעודת הביטוח יכסה כספית את עלות הנזקים, הפיצוי וכל מה שמוגדר בפוליסה.

עבור הצד המבוטח האינטרס ברור; הוצאה קבועה וידועה המעניקה שקט נפשי ויכולת תכנון גם במקרה של אירוע לא צפוי שמחייב השקעה כספית גבוהה על מנת לתקנו או להתמודד עימו. עבור הצד המבטח ההיגיון הכלכלי מבוסס על סטטיסטיקה עמוקה, המאפשרת כיסוי הנזקים על בסיס הכנסות הפרמיות של כלל המבוטחים. חישוב הפרמיה נעשה על בסיס הסטטיסטיקה שמאפשרת לחברות הביטוח גם נתח רווחים נאה בהסתכלות על כלל הפרמיות מן המבוטחים.

צרכים רבים, סוגים רבים

ההתקדמות הטכנולוגיות, הצמיחה הכלכלית והמודעות הגוברת אצל הצרכנים הביאה לגיוון וריבוי של כיסויי הביטוח. היום למשל, ניתן לרכוש ביטוח בריאות עבור חיות מחמד, ניתן לבטח נותני שירות תחת ביטוח אחריות מקצועית ועוד. כיום, ישנם פוליסות רבות המספקות ביטוח שלא רק כנגד נזק לרכוש, אלא גם לנזקי גוף ונפש הנגרמים בסיטואציות שונות.

ריבוי הביטוחים מחייב את הצרכן לוודא שכלל הביטוחים מתאימים לצרכיו. לפי הנתונים כל אדם רוכש מספר לא מבוטל של מוצרי ביטוח, המתרבים עם השנים. המגמה צפויה לגבור עם השקה של מוצרי ביטוח נוספים וקיצור תהליך החיתום שכיום מבוצע במקרים רבים באופן דיגיטלי. גם המודעות הגוברת לסיכונים וחשיפתם באמצעי התקשורת השונים, בייחוד בעידן האינטרנט, צפויה להמשיך ולתמוך את המגמה.

מרבה ביטוחים – מרבה דאגה? הר הביטוח!

הביטוחים אמורים לספק למבוטחים שקט נפשי, אך ריבוי ביטוחים עלול גם לגרום להוצאות מיותרות, לכפל ביטוחים ולתחושה מוטעית אצל המבוטח שהוא מכוסה. ישנה גם חשיבות גדולה להתאמת תיק הביטוח לאורך השנים בהתאם לשינויים הכלכליים, הבריאותיים והמשפחתיים של המבוטח.

על מנת להימנע מכפל ביטוח ואי התאמה, כדאי להשתמש בשירות הר הביטוח הממשלתי שנועד בדיוק לשם כך. באמצעות הזנה של פרטים מזהים תוכלו להפיק דו"ח מפורט של כל מוצרי הביטוח הרשומים על שמכם, לרבות עלות הפרמיה שלהם.

פוסטים נוספים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן