הר הביטוח של משרד האוצר

רובנו לא בטוחים כמה ביטוחים יש לנו, מה מתרחש בקרן הפנסיה שלנו או מה בדיוק יורד מהחשבון שלנו מידי חודש. בשקט בשקט ובלי ששמתם לב, צברתם עוד ועוד פוליסות ביטוח שמקצצות לכם מהחשבון מאות ואפילו אלפי שקלים, עד שבסוף מתבררות כבלתי נכונות ומתאימות בעבורכם.

מסיבה זו, הושק אתר הר הביטוח של משרד האוצר – מנוע חיפושים ייחודי שבו מוצג באופן שקוף ומפורט כל הפוליסות הקיימות, הקרנות והמידע הפיננסי המשתייך אליו.

 

מה מוצאים באתר הר הביטוח?

חשוב לומר שהר הביטוח הוא יוזמה מבורכת מאוד. מדובר בממשק בטוח ומאובטח לשימושם של כלל הציבור, בו ניתן להזין פרטים אישיים ולקבל בתצוגה ידידותית מאוד את האינפורמציה המלאה לגבי כל הביטוחים שלנו. ייתכן שתגלו על קרן פנסיה אבודה מעבודה ישנה, על פוליסות שאינן מעודכנות וכמובן על כפלי ביטוח שחושפים ששילמתם עד כה על פוליסה מיותרת.

 

יתרונות האתר

המידע המוצג, לא רק מספק סוף סוף את השקיפות שהייתה כה חסרה לצרכנים בתחום הביטוח, אלא מספק להם הנעה לפעולה: לעשות סדר בביטוחים הקיימים, להפחית מעלויות הפוליסה הנוכחיות, לפדות קרנות או להזיז אותן, לבטל פוליסות, ליצור חדשות, להרחיב או להתאים את הקיימות ועוד המון. זהו הביטוי המושלם של הכוח הצרכני.

 

הר הביטוח של משרד האוצר

כיום אין כלי נוסף מלבד הר הביטוח של משרד האוצר שבו אפשר להתעדכן באפקטיביות המקסימלית בכל מה שקורה בביטוחים שלנו. למרבה הצער, כולנו התפתינו בשלב כזה או אחר ליצור ביטוחי חיים, ביטוחי בריאות וביטוחים משלימים כפולים ויקרים. סוכני הביטוח משכנעים אותנו בנימוס, הטלוויזיה מציפה אותנו בפרסומות בתדירות אגרסיבית וכך נוצר לנו הרושם שנצטרך כל הזמן עוד ועוד ביטוחים.

 

גילוי כפלי ביטוח באתר משרד האוצר

כשבדקה רשות שוק ההון את הנתונים שמאחורי עולם הביטוח המנומנם, היו הרבה שנדהמו: לא פחות מ-6.5 מיליון כפלי ביטוח נמצאים בענף הביטוחים הישראלי והם מגלגלים עד כה כ-500 מיליארד שקלים! לאן הולך כל הכסף? ובכן, מאחר ומצב של כפל ביטוחי מאפשר למבוטח לממש בעת הצורך רק אחת מהפוליסות, כל מה ששולם בעבור הפוליסה הזהה הנוספת פשוט יורד לטמיון.

 

תשלום גבוה על ביטוחים בסיסיים

מעבר לתשלום המיותר על המוני מוצרים ביטוחיים כפולים, ישנה גם בעיית התשלום עם ביטוחים יקרים מידי, אותם הביטוחים שמישהו שכנע אתכם לרכוש בחיוך בעבר ובהנחה, אך אותה הנחה נגמרה כעבור שנה והקפיצה את התעריף אוטומטית. ביטוחים אלו אינם בהכרח מתאימים למצבכם הבריאותי, התעסוקתי, האישי והפיננסי וחשוב להבין מה בדיוק קיים בהם, מה השתנה וכמה באמת אתם משלמים עליהם ביחס למוצרים מתחרים בשוק.

 

האם יש לאתר הר הביטוח חסרונות?

אתר הר הביטוח של משרד האוצר עלה לאוויר כבר לפני כמה שנים ומאז הצליח להשיג כ-50% חיסכון ממוצע למבוטחים שפעלו לאור הנתונים בו. בנוסף חלה ירידה בכמות כפלי הביטוח הקיימים, אך עדיין מדובר בתופעה מתמשכת שטרם נפתרה וייתכן שהסיבה לכך היא חוסר ההבנה הציבורית כיצד להתנהל לאור הכפל, כיצד לזהות אותו במדויק ואיך להחליט את איזו מהפוליסות צריך לבטל.

בכך המערכת עצמה לוקה בחסר. היא משקפת את כל המידע בצורה נפלאה אמנם, אך לא מדריכה את ציבור המבוטחים כיצד לפעול באמת. מסיבה זו, רבים מהמבוטחים שבודקים את נתוניהם באתר הר הביטוח זקוקים לשירות המשך מסוכנויות ביטוח מקצועיות, כדי להבין כיצד בדיוק לפעול.

 

ניתוח מקצועי של התיק הביטוחי

כדי שתוכלו לקבל רק את ההחלטות הנכונות, שמתאימות לכם וגם מתייעלות ברמה הכלכלית, חשוב שתקבלו הכוונה מטעם גורם מקצועי ואובייקטיבי המתמחה בביטוח. סביר להניח שרוב הביטוחים שלכם הם ביטוחים טובים, שיש להם הצדקה.

 

מדוע חשוב להיעזר בסוכני הביטוח?

כאשר גורם מומחה עובר עליהם עבורכם, הוא יכול לעמוד על תקינות הפוליסה בהתאם לחוקים מתחום הביטוח, על עדכונים וחידושים שנוצרו מאז ויהיה צריך לשלב אותם וכמובן להבין האם לאור מצבכם ושינויים שהתרחשו בחייכם יהיה צורך בהרחבת הפוליסה. במקרים אחרים, יתברר שישנם מוצרים נוצצים ומשתלמים יותר בשוק, כך שאותו מומחה ביטוח יוכל להמליץ לכם לבטל את הפוליסה הקיימת וליצור חדשה בחברה אחרת.

 

הוזלה משמעותית בעלויות הביטוחים

סיבה נוספת לצורך בסיוע המקצועי, היא להביא לטיפול והוזלה בתיק הביטוחי שלכם בפועל. גם אם אין לכם סוכן צמוד שיש צורך להתנהל מולו באופן תדיר, יהיה חשוב שגורם כזה יסייע לכם למטב את התיק הביטוחי ולהפוך אותו למשתלם בעבורכם.

בנוסף, ישנם אנשים רבים (ואולי גם אתם ביניהם) שנרתעים מתחום הביטוח, שמסתבכים בהבנתו ומתקשים להשיג אינפורמציה רלוונטית שתעזור לכם לקבל החלטה מושכלת. כל אלו זקוקים לשירות מקצועי ואישי, שיסייע גם להקטין את גודל הסכומים המשולמים המופקעים.

נשתמש במקרה לדוגמה, בו אישה בת 45  בעלת ביטוח חיים קיים. מאחר ובריאותה הכללית תקינה והיא איננה מעשנת, עלות הפוליסה המצטברת לאורך כל החיים תעלה לה כ-150,000 ₪. בעקבות השינויים בתעריף ביטוחי החיים היא  זכאית להנחה משמעותית וניתן יהיה להוזיל  בעלות המצטברת של ביטוח החיים  באופן משמעותי של עשרות אלפי שקלים הוזלה במצטבר.

 

הסיכונים שלא תרצו ליטול ברגע האמת

נתוני אתר הר הביטוח של משרד האוצר אמורים להביא אתכם לכדי הסדרה של ארבע הגנות חשובות שכיום מומלצות בקהילת הביטוח המקצועית לכל אזרח. מדובר במוצרים חיוניים ובעלות חודשית נמוכה, שיכולים להיות ההבדל בין טיפול הולם לבין קריסה כלכלית בעקבות אירוע ביטוחי:

 

ביטוח טיפולים מיוחדים והשתלות בחו"ל

מועמדות להשתלה בישראל עשויה להיות ממושכת וארוכה במיוחד, להבדיל ממדינות אחרות. מוצר זה יבטיח לכם כיסוי על ההשתלה הרלוונטית שתבוצע על ידי מומחה וגם כיסוי לכל ההוצאות הנלוות לפעולת ההשתלה בחו"ל.

 

תרופות שאינן בסל הבריאות

מידי שנה מתעדכן סל התרופות הציבורי של ישראל, כאשר תרופות חדשניות וחשובות מאין כמותן לרוב לא מתווספות לסל הבריאות. אלו הן תרופות מצילות חיים שהסכום לרכישתן בלתי אפשרי. בביטוח זה מתקיים כיסוי מתעדכן שנתית של עד מיליון שקלים לשנה ומכיל רק את התרופות האישיות של המבוטח.

 

ביטוח סיעודי

אדם שהגיע למצב סיעודי נקלע לסיוט של חייו. מדובר במצב קשה, מגביל ואף מייסר שכרוך בטיפולים ממושכים, בסיוע חיצוני ולעתים במוסדות מטפלים יקרים ביותר. הנטל הכלכלי נופל כמובן על בני המשפחה. נכון להיום, ניתן להצטרף לביטוח סיעודי דרך קופת החולים שלכם ולקבל כיסוי חודשי של 5,500 ₪ לתקופה של 5 שנים, כל עוד ההצטרפות התרחשה לפני גיל 41.

 

ניתוחים ומחליפי ניתוחים בחו"ל

כאשר חולה זקוק לטיפול או לניתוח שאיננו מבוצע בישראל, לא סל הבריאות ולא קופות הביטוח הפרטיות יממנו לכם את ההליך הנדרש. במצב זה המטופל עשוי להימצא בסכנת חיים ולמעשה זוהי הסיבה לכך שאנו פוגשים כמות אדירה של פרסומות המגייסות תרומות וכספים. הסיבות לביצוע פרוצדורות רפואיות בחו"ל רבות: הליכים מיוחדים, מכשור מתאים, ציוד וטכנולוגיה מסוימים, רופא בעל שם עולמי, כוח אדם מיומן יותר ועוד.

 

איתור ביטוחים בהר הביטוח

אתר הר הביטוח של משרד האוצר משמש כאומדן לתיק הביטוחי הקיים לכם ומאפשר להבין מה קיים ומה חסר, האם יש כפלי ביטוח, על מה צריך לוותר או לנסות לשלם פחות וכיצד לייעל את כל הביטוחים הקיימים. תוכלו כאמור לעשות זאת דרך שירות המשך מצד גורם אובייקטיבי המתמחה בביטוח ולהשיג חיסכון משמעותי ולא פחות חשוב – גיבוי אישי לכל תרחיש אפשרי בחיים.

מוזמנים להשאיר פרטים ולקבל ליווי מסוכן ביטוח בעל רשיון משרד האוצר.

פוסטים נוספים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן