לחסוך לטיול בלי להרגיש את הכסף

ההבנה שאתה בנאדם בן 40, עובד מזה שנים רבות ולא מצליח לצאת לחופשה כי הכול כל כך יקר זו לא הבנה פשוטה והיא מרגיזה ביותר. זה בדיוק מה שקרה לי לפני כמה חודשים, אבל רגע, קודם כל – אציג את עצמי: קוראים לי שמעון, אני נשוי, בן ארבעים ואב לשלושה ילדים. זה שאשתי ואני עובדים מהבוקר עד הערב כדי למממן את חיי המשפחה שלנו זה אומנם לא יוצא דופן, כי כל הישראלים עושים זאת, אבל לגלות שאנחנו לא יכולים לצאת לשבועיים בתאילנד זה ממש מרתיח. כלומר, זה ברור שאם נפנה לבנק ונבקש הלוואה לחופשה הוא ייתן לנו, אבל זה לא באמת הגיוני שזו תהיה הדרך היחידה שלנו לנוח ולצאת מהשגרה. כשהתחלתי לחשוב על כך לפני כמה חודשים ממש התקוממתי והחלטתי שאני חייב לעשות משהו בנידון, אבל האמת היא שלא היה לי מושג מה.

שיחה קצרה שעשתה שינוי משמעותי

בוקר אחד נפגשתי עם הפרלמנט של חבריי הטובים מהתיכון לקפה והתחלנו לדבר על הנושא הכלכלי הידוע שמטריד כל כך רבים מאיתנו. פתאום דודי העלה נושא שנראה לי מעניין ובכלל שכחתי מהאופציה שלו: לבדוק כמה אני משלם על ביטוחים ואולי מתוך הכספים האלה לעשות חיסכון קטן. הוא התחיל לדבר על "הר הביטוח" והסביר שזו עוד יוזמה, ממש כמו הר הכסף, שמטרתה היא לגלות האם אנחנו משלמים על ביטוחים כפולים. מבחינת הסטטיסטיקה מסתבר שהרבה מאוד ישראלים עושים ביטוחים, שוכחים מהם בכלל ומשלמים כפילויות לאורך שנים רבות. אחרי הפגישה הזאת התחלתי לחשוב וניסיתי לשחזר מתי חתמתי על כל מיני ביטוחים, על מה אני משלם והאם יכול להיות שגם לי יש כל מיני כפילויות. האמת היא, שכאשר הגעתי למשרד שלי בבוקר היה לי ברור שהדבר הראשון שאני עושה זה לבדוק את הנושא הזה לעומק, כי למה אני צריך לשלם כפול על שירות שאני בכלל מקווה בכל מאודי לא להשתמש בו?

חיסכון לפינוק אמיתי

החלטתי להשאיר בהר הביטוח את הפרטים שלי ולחכות, והאמת היא, שבכלל שכחתי שעשיתי את זה. לא באמת האמנתי שמשם תגיע הישועה שלי אך ביום שבו קיבלתי את הדו"ח הבנתי עד כמה הטעות שלי הייתה גדולה! מסתבר שמזה שנים אשתי ואני משלמים על ביטוחים רבים כל כך, עד כי יכולנו כבר לצאת לשלוש חופשות בשנה. התחלתי לבדוק את הפרטים לעומק ואפילו נפגשתי עם נציג של הר הביטוח כדי להבין טוב יותר במה דברים אמורים. כך יצא שתוך מספר שבועות השארתי לאשתי ולי שני ביטוחים בלבד, את כל השאר ביטלתי ופתחתי חיסכון עם כל הכספים שנחסכו. מאז עברו מעט חודשים והאמת היא, שכבר קנינו כרטיסים לתאילנד והזמנו מלונות מפנקים ביותר, וכל זה מכספי החיסכון של הביטוחים הכפולים.

פוסטים נוספים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן