הר הביטוח חיפוש ביטוחים על שמי

הר הביטוח, הינו מנוע חיפוש אחד מתוך 3, שהועלה לאינטרנט, על ידי רשות ההון, ביטוח וחיסכון של משרד האוצר: "הר הביטוח", "הר הכסף" ו"המסלקה הפנסיונית". הר הביטוח, נועד לעזור לצרכן, לעשות סדר בפוליסות הביטוח שרכש, וכן לפתור את בעיית כפל הביטוחים. כפל ביטוחים, הוא מצב בו לקוח רוכש מספר ביטוחים שונים, ממספר חברות ביטוח שונות, בהם כיסוי זהה, לרכיב ביטוחי מסוים. במקרה כזה, המבוטח משלם על מספר פוליסות, אולם במקרה של תביעה, הוא יקבל את כספי הביטוח רק מחברה אחת. 

 

נתוני כפל ביטוחים בישראל

על פי נתוני משרד האוצר, עולה כי אזרח ישראלי רוכש בממוצע, 4 מוצרי ביטוח במהלך חייו. הביטוחים הנפוצים הם: ביטוח בריאות, דירה, רכב, חיים ועוד. ההיקף הכספי של כל מוצרי הביטוח, הנרכשים על ידי כלל הציבור בישראל, עומד על למעלה מ- 35 מיליארד ₪, לשנה. כפל ביטוחים קיים בעיקר בביטוחי בריאות, ביטוח למקרה מוות וביטוחי תאונות אישיות, היוצרים תשלומים עודפים, של מאות מיליוני שקלים מידי שנה, מכיסם של המבוטחים.

 

כפל ביטוחים – דוגמה

דוגמה לכפל ביטוחים, היא ביטוחי בריאות: בישראל, יש חובת ביטוח בריאות ממלכתי, לכל אזרח, על פי חוק. רוב האזרחים מבטחים את עצמם, גם בביטוחי בריאות משלימים, המוצעים דרך קופות החולים השונות. בנוסף על כך, יש כאלו המבוטחים, בביטוח בריאות קבוצתי דרך מקום העבודה, ויתרה מזאת, גם מבטחים את עצמם בביטוח בריאות פרטי.

 

מדוע נגרם כפל ביטוחים

כפל ביטוחים, נגרם על ידי מבוטח המאמין, ללא הבנה ביטוחית נרחבת, כי תוספת של ביטוחים, מבטחת אותו באופן מושלם. המבוטח מאמין גם, שתוספת של ביטוח, תפצה אותו ביותר כסף, במקרה של תביעה. האזרח שאינו מבין בתחום הביטוחים, אינו בודק לעומק את הביטוח, ואינו יודע בדיוק מהן אפשרויות הכיסוי הקיימות.

במקרים רבים גם חברות הביטוח עצמן, דוחקות במבוטח לרכוש ביטוחים נוספים. לעיתים, דוחפות חברות הביטוח למבוטח, ביטוחים שאין לו בהם צורך, וביטוחים, שלעיתים אף סוכן הביטוח עצמו – אינו יודע בדיוק מה הפוליסה שלהם כוללת.

 

אפשרויות בדיקת כפל ביטוחים

קיימות מספר אפשרויות, לבדיקת כפל ביטוחים. כניסה עצמאית, לאזור האישי, באתר חברת הביטוח בה קיים הביטוח, מאפשרת בדיקה של רכיבי הביטוח. ניתן לקבל עזרה עבור כפל ביטוחים, גם מסוכן ביטוח, היכול לפרט את הביטוחים הקיימים, ולהצביע על כפילויות. סוכן יכול גם, להמליץ איזה מהביטוחים כדאי לשמור ועל איזה מהם ניתן לוותר. לבסוף, בדיקה של כפל ביטוחים, יכולה להיעשות באתר הר הביטוח, שהוקם בדיוק לשם כך.

 

סוגי הביטוחים המוצגים בהר הביטוח

הר הביטוח מאפשר איתור של סוגי ביטוח מסוימים:

 • ביטוח רכב חובה, מקיף וצד ג'.
 • ביטוח מבנה ותכולתו, ביטוח דירה או ביטוח לעסק.
 • ביטוח בריאות – פרטי או קבוצתי.
 • ביטוח סיעודי – דרך קופות החולים או פרטי.
 • ביטוח חיים – ללא חיסכון, כולל עבור משכנתא.

 

חיפוש ביטוחים על שמי

בכניסה לאתר בעמוד הראשי, יש צורך להזין מספר זהות, וכן את תאריך ההנפקה של תעודת הזהות. לקטינים חסרי תעודת זהות, יש צורך לבחור באפשרות "נתון חסר". אם יש לכם דרכון, יש צורך להקליד את תאריך ההוצאה שלו, וכן לענות על השאלה, האם יצאתם מהארץ ב- 3 השנים האחרונות. במקרה והחיפוש נערך על שם קרוב משפחה שנפטר, יש צורך להזין את מספר הזהות שלו, ואת תאריך הפטירה.

 

תוצאות החיפוש בהר הביטוח

תוצאות החיפוש המתקבלות בהר הביטוח, למספר הזהות שהוקלד, הינם לצפייה בלבד ולא ניתן לערוך בהם שינויים. כל שורה בדף התוצאות, כוללת את סוג הביטוח: בריאות, רכב, דירה, וכו, האם מדובר בביטוח אישי או קבוצתי, והרחבות שונות אם קיימות. בנוסף כוללות התוצאות גם את תקופת הביטוח, הכוללת תאריך התחלה ותאריך סיום, סכום הפרמיה המשולמת לחודש, באופן חד פעמי או אחר, וכן את מספר הפוליסה. עוד מופיע בתוצאות, שם חברת הביטוח בה נרכשה הפוליסה, וקישור לאזור האישי בחברת ביטוח זו. ניתן גם לחפש באתר, ביטוחים רק מתחום מסוים.

 

מה לעשות עם תוצאות החיפוש

לאחר הוצאת רשימת התוצאות, על ידי סוכן הביטוח, יעבור הסוכן על הפוליסות השונות בעין מקצועית. זאת כדי לזהות, היכן קיימת כפילות של ביטוח, המשלימה אחת את השנייה, והיכן קיימת כפילות מיותרת, בה ניתן לוותר על אחת הפוליסות. סוכן הביטוח, גם יכול להוסיף בני משפחה נוספים, לפוליסה הטובה יותר, או להציע אלטרנטיבה ביטוחית יעילה יותר.

 

מגבלות איתור ביטוחים בהר הביטוח

המידע בהר הביטוח מוגבל:

 • המידע באתר הר הביטוח מתעדכן אחת לחודש, לכן במקרה של רכישת פוליסה בסמוך לעדכון, פרטיה יתעדכנו רק בחודש שלאחר מכן. 
 • עלולות להיות באתר, טעויות הקלדה שונות, וכן טעויות בהעברת הממשק. המידע הנכון והקובע, נמצא באזור האישי, באתר חברת הביטוח עצמה.
 • באתר מוצגות רק פוליסות ביטוח בתוקף, פוליסות שפג תוקפן, לא יוצגו. בנוסף, עד לעדכון החודשי הבא, פוליסה שבוטלה עדיין תוצג באתר.
 • תוצאות החיפוש בהר הביטוח, אינן כוללות את הפוליסות עצמן, התנאים והכיסויים שלהן, את אלו ניתן להשיג באופן אישי, מול חברת הביטוח עצמה. 
 • פעולה, שינוי או ביטול של פוליסה, ניתן לבצע רק ישירות, מול חברת הביטוח עצמה.
 • במקרה וקיימת בקשה מחברת הביטוח בה נרכש הביטוח, לא להעביר מידע להר הביטוח על הפוליסה שנרכשה, לא תהיה אפשרות, לצפות בפרטי הפוליסה באתר.

 

זהירות

כדאי מאוד להיזהר, מחברות ואתרים המשתמשים בשם: הר הביטוח, כדי לקדם את עצמם ולבלבל את האזרח. חברות אלו, דורשות תשלום, על שירות הניתן על ידי הר הביטוח – בחינם. לכן, בהקלדת מילות החיפוש: "הר הביטוח" כדי לבדוק היטב, לאיזה אתר הגעתם, ולוודא שמצוין כי האתר של רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון. בנוסף, כדאי לוודא, כי יש באתר הפניות למחשבוני משרד האוצר, ולמנועי חיפוש אחרים. מחשבונים כגון: מחשבון רכב חובה, ביטוח דירה ועוד, המאפשרים עריכת השוואה כספית, בין הביטוחים השונים.

 

לסכום

הר הביטוח, הינו מנוע חיפוש חינמי, לאיתור פוליסות ביטוח. כפל ביטוחים קיים בעיקר בביטוחי בריאות, ביטוח למקרה מוות, וביטוחי תאונות אישיות. כפל ביטוחים זה, גורם לתשלומים עודפים של מאות מיליוני שקלים מידי שנה, מכיסם של המבוטחים. כפל ביטוחים, נגרם על ידי מבוטח המאמין, כי תוספת של ביטוחים, מבטחת אותו באופן מושלם. 

כדי להתחיל בחיפוש, יש צורך להזין מספר זהות, בכניסה לאתר בעמוד הראשי, וכן את תאריך ההנפקה של תעודת הזהות. דף התוצאות המתקבל מכיל רשימה של ביטוחים הקיימים על שם מספר הזהות שהוקלד. כל שורה בדף, כוללת את סוג הביטוח, האם מדובר בביטוח אישי או קבוצתי, והרחבות שונות. בנוסף, כוללות התוצאות גם את תקופת הביטוח, סכום הפרמיה המשולמת לחודש, וכן מספר הפוליסה, שם חברת הביטוח בה נרכשה הפוליסה, וקישור לאזור האישי בחברת ביטוח זו. לאחר קבלת התוצאות, כדאי להתייעץ עם איש מקצוע, כדי שיזהה, היכן קיימת כפילות של ביטוח, המשלימה אחת את השנייה, והיכן קיימת כפילות מיותרת, בה ניתן לוותר על אחת הפוליסות. 

פוסטים נוספים

הר הביטוח לקטינים

האם אפשר לעשות הר הביטוח לקטינים

ניווט בעמודנתוני כפל ביטוחים בישראלכפל ביטוחים – דוגמהמדוע נגרם כפל ביטוחיםאפשרויות בדיקת כפל ביטוחיםסוגי הביטוחים המוצגים בהר הביטוחחיפוש ביטוחים על שמיתוצאות החיפוש בהר הביטוחמה לעשות

קרא עוד>>
על השיקולים בבחירת ביטוח

בחירת ביטוח

ניווט בעמודנתוני כפל ביטוחים בישראלכפל ביטוחים – דוגמהמדוע נגרם כפל ביטוחיםאפשרויות בדיקת כפל ביטוחיםסוגי הביטוחים המוצגים בהר הביטוחחיפוש ביטוחים על שמיתוצאות החיפוש בהר הביטוחמה לעשות

קרא עוד>>
גלילה לראש העמוד