החיסכון הראשון בחיי

מבחינתי להגיע לגיל הזה שבו כל החבר'ה מתחילים לדבר על חסכונות לילדים העתידיים, או על רכישת דירה מקבלן זה היה סוג של שוק. כבר עצם העובדה שהיה לי תואר ראשון ושהתחלתי לעבוד "בעבודה של גדולים" נראתה לי כמו צעד ענק, אז מה פתאום שאתחיל גם להתנהג באחריות ואחשוב על העתיד? עם זאת, ככל שחלפו החודשים באותה התקופה, קלטתי שאני למעשה היחידה שלא חוסכת כסף והחלטתי לעשות משהו בנידון. בצעירותי פתחתי כל מיני חסכונות בבנק אך מיד הייתי מבטלת אותם, פשוט כי לא הייתי מצליחה לסגור את החודש. מרוב ייאוש כבר חשבתי לוותר על הכול ולהשלים עם זה שלעולם לא יהיה לי חיסכון, אפילו לא קטן, אבל אז קרה ששמעתי תוכנית רדיו ששינתה את אופן החשיבה שלי.

נעים להכיר "הר הביטוח"

תוכנית הרדיו כללה שיחה ערה בין שני אנשים שלא ממש קלטתי את שמם, אך הנושא שעליו הם דיברו דווקא עניין אותי: "לאיפה נעלם כל הכסף שלנו?". הנושא עניין אותי כי זו בדיוק הייתה גם התחושה שלי, כלומר, שאני עובדת ועובדת אך בסופו של דבר לא מצליחה לחסוך כלום. ככל שהתעמקתי יותר בתוכנית הרדיו הבנתי שאני לא לבד, ושכנראה גם אצלי, כמו אצל הרבה ישראלים רבים אחרים, יש יותר מידי ביטוחים שאני משלמת עליהם בלי לשים לב. האמת היא שבמחשבה ראשונה בכלל לא זכרתי שעשיתי פעם כל מיני ביטוחים, אך ככל שחשבתי על כך יותר, נזכרתי בעוד ועוד פוליסות שחתמתי עליהם. לכן התחילה לעלות אצלי מחשבה: אולי גם אני אכנס לאתר של "הר הביטוח" ואמצא כפילויות שאני משלמת עליהן? אומנם לא ציפיתי למצוא שם אלפי שקלים אך הייתי נחושה בדעתי לא להיות אותה פראיירית שממנת את חברת הביטוח שלה.

אתר ידידותי ויעיל

מייד כשהגעתי הביתה החלטתי שאני לא רובצת מול הטלוויזיה אלא נכנסת לאתר של "הר הביטוח" ובודקת לעומק במה דברים אמורים. אני חייבת לציין שבדרך כלל אני לא אוהבת התעסקויות כאלה בכסף, אך הפעם הרגשתי שלא רק שאין לי ברירה, אלא גם כדאי לי לעשות זאת. עניתי על כמה שאלות באתר, מילאתי את הפרטים שצריך וחיכיתי. התשובה שקיבלתי לא איחרה להגיע והייתה מאוד ברורה: גם לי, כמו להרבה אנשים אחרים, יש ביטוחים כפולים. התחלתי להתעמק בכל הנתונים ששלחו לי וגיליתי שאם אעשה סדר בדברים אוכל לחסוך משהו כמו 2000 שקלים בשנה! מיד התיישבתי על הדברים, שיניתי את הפוליסות והיום אני משלמת הרבה פחות על ביטוחים. "הר הביטוח" מבחינתי לא היה רק הדרך לחסוך כספים על פוליסות ביטוח אלא זו גם הייתה דרך נפלאה להתחיל את החיסכון הראשון בחיי. עוד לא ברור לי מה אעשה עם הכסף שאני חוסכת, אך ברור לי שאני מאוד שמחה מעצם העובדה שסוף סוף יש לי חיסכון.

פוסטים נוספים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן