לצאת מהמינוס בעזרת חברת הביטוח

כל מי שיש לו ילדים מכיר את המצב שאליו הגעתי גם אני. רציתי לדאוג לכך שלא יחסר דבר לילדי אך האמת היא, שלהיות אם חד הורית זה לא פשוט. אומנם אני עובדת כבר שנים ומנסה להיות כמה שיותר מחושבת מבחינה כלכלית, אך יש תקופות שבהן יש פשוט יותר מידי הוצאות. כך קרה שמצאתי את עצמי בתקופה נוראית שבה פשוט לא היה לי כבר איך לממן את חיי המשפחה הקטנה שלי. זה הגיע אפילו למצב שהייתי חייבת שכר דירה של חודשים וכבר התחלתי לחשוב לקחת את שני הבנים שלי ולעבור לגור עם הוריי! יום אחד, אחרי שקיבלתי עוד טלפון נוראי מהבנק בדרך לעבודה, האזנתי לתוכנית רדיו שסיפרה על מיזם חדש ומעניין בשם "הר הביטוח". תוך כדי האזנה לתוכנית התחלתי להיזכר בכל אותם ביטוחים שעשיתי לעצמי ולילדים כשהם נולדו, וכך הבנתי שאולי גם אני, כמו הרבה ישראלים אחרים, למעשה משלמת כפילויות.

 

בירור ששווה זהב

אני חייבת לציין שבתור טיפוס אני אדם שלא אוהב להתעסק עם חשבונות. ראשית, אני בדרך כלל לא שומרת את כל החשבונות ששולחים לי הביתה או במייל ושנית, למי יש סבלנות לקרוא הכול? במילים אחרות: אני בדיוק הטיפוס שכנראה שמשלם כפילויות על ביטוחים ובסופו של דבר מפסיד הרבה כסף. לכן כל כך אהבתי את הרעיון של "הר הביטוח", כי ממה שהבנתי, עושים עבורי את הבירורים! משמעות הדברים הייתה שכל מה שהייתי צריכה לעשות היה למלא כמה פרטים ולחכות. כיוון שהמצב הכלכלי שלי היה כל כך נורא, לא התעצלתי, דיברתי עם "הר הביטוח" ומילאתי מיד אחר כל ההוראות שלהם, שלא היו מסובכות מידי. האמת היא שלא האמנתי שיחזרו אלי והייתי בטוחה שאם כבר יחזרו בטח אגלה שלא מגיע לי כלום, אך לפעמים המציאות עולה על כל דמיון.

 

החיים נראו אחרת

מהר מאוד קיבלתי דו"ח מאוד מפורט מ"הר הביטוח" שבו גיליתי לא רק כמה ביטוחים יש לי, אלא גם כמה כפילויות יש בהם. התחלתי להתעמק בדברים והבנתי שמדובר למעשה על אלפי שקלים שאני יכולה לקבל בחזרה ובעיקר, יכולה למנוע מלבזבז אותם בעתיד. החלטתי שעכשיו, כשהמצב הכלכלי שלי כל כך גרוע, אני לא אוותר ואני מתחילה לעשות את הכול בצורה מסודרת. הצלחתי לקבל לא מעט החזרים כספיים על ביטוחים כפולים ששילמתי ויתרה מכך, שיניתי את הפוליסות העתידיות שלי. כל ההתעסקות הזאת בכסף אומנם לא הייתה לי פשוטה אך זה בהחלט היה נחוץ. התחלתי להרגיש שהשליטה חוזרת לידיים שלי וזה השפיע על עוד רבדים בחיים שלי. לכן אני ממליצה לכל אחד, בלי קשר למצב הכלכלי שלו, לבדוק בעזרת "הר הביטוח" על איזה ביטוחים הוא משלם והאם מגיעים לו החזרים.

פוסטים נוספים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן